08.30 - 09.00 Registracija udeležencev
09.00 - 09.10 Uvodni nagovori
09.10 - 09.45
UVODNA PREDAVANJA
Zavod KC STV

Katera podjetja kovinske industrije bodo uspešna v naslednjih 5 letih
Janja Petkovšek, Združenje kovinske industrije, GZS

Kompetence za Tovarne prihodnosti
Andreja Hlišč, Zbornica elektronske in elektroindustrije, GZS

09.45 - 10.20

1. INTELIGENTNA AVTOMATIZACIJA IN ROBOTIKA,  
INDUSTRIJA 4.0

Proces zasnove, projektiranja in izdelave robotizirane linije aluminijastih izdelkov z uporabo digitalnega dvojčka
Igor Pugelj, Dejan Plos, Jure Pucelj, Yaskawa Ristro d.o.o

Fleksibilne modularne robotske celice za logistiko inproizvodnjo
Peter Kerec, Tomaž Lasič, Robert Logar, ABB d.o.o.

10.20 - 10.50

Odmor – kava

10.50 - 12.00

2. INTELIGENTNA AVTOMATIZACIJA IN ROBOTIKA,     INDUSTRIJA 4.0

Robotska celica za nanos keramičnih prevlek
Franc Žaberl, Fanuc Adria d.o.o.

Uporaba SCARA robota za vijačenje
Tomaž Koritnik, Darko Koritnik, DAX d.o.o.

Omron kolaborativni robot, strojni vid ter nadzorni sistem za učinkovito zlaganje izdelkov s tekočega traku v palete
Andrej Rotovnik, Rok Tostovršnik, Matjaž Kovačič, Miel d.o.o.

Prehod na fleksibilno proizvodnjo v avtomobilski tovarni
Tomaž Blatnik, Renault Group, Revoz Novo Mesto

12.00 - 12.35

3. TOVARNE PRIHODNOSTI IN PAMETNI GRADNIKI

Razvoj koncepta distribuirane pametne tovarne na primeru celice za peskanje
Marjan Kelvišar1, Simon Strnad1, Miha Pipan2, 1IMP Armature, d.o.o., 2UL-FS LASIM

Porazdeljen sistem inteligentnih vizualnih naprav za zajem realnočasovnih podatkov v industrijskem okolju
Jure Skvarč, Kolektor Digital

12.35 - 13.30
Odmor – kosilo
13.30 - 14.40 4. TOVARNE PRIHODNOSTI, UČINKOVITOST PROIZVODNIH PROCESOV, LOGISTIKA

Distribucija centraliziranih aplikacij in vsebin v industrijskem okolju
Peter Skopec, Jože Perko, ControlTech d.o.o.

Sprotno usmerjanje delavcev s kombinacijo digitalnega dvojčka in umetne inteligence
Jure Žagar1, Nejc Weiss1, Edvin Jankovič1, Darinka Jerčinovič1, Miha Pipan2, Hugo Zupan2, 1Adria Dom, 2UL FS LASIM

Avtomatski komisionirni sistem za zabojčke v dobavni verigi živil
Matjaž Jenko, Luka Škrinjar, RIKO d.o.o.

Doseganje ergonomičnega procesa ročne montaže z upoštevanjem različnih parametrov delovnega okolja
Maja Turk, Niko Herakovič, UL FS, LASIM

14:40 - 15:10 Odmor – kava

15.10 - 16.15

5. INOVATIVNE REŠITVE, IZBOLJŠAVE IN VITKA PROIZVODNJA

Vodenje malih skupin
Peter Metlikovič, Ptica-zavod, Kranj

Sodobni trendi na področju industrijskih maziv
Milan Kambič, OLMA d.o.o.

Avtomatizirane naprave za identifikacijo puščanja, merjenje premera in navoja v proizvodnih linijah
Jure Kokalj, KNT d.o.o.

LMCA – Hypex linearni motorji
Gregor Kutin, HYPEX d.o.o.

16:15 Zaključek posveta ASM '21